Ekwipunek niezbędny na spływie kajakowym- co zabrać?

Ekwipunek niezbędny na spływie kajakowym- co zabrać?

Ekwipunek niezbędny na spływie kajakowym- co zabrać?

2 maja 2024

Spływy kajakowe to doskonały sposób na aktywny wypoczynek na łonie natury. Aby jednak móc w pełni cieszyć się tą formą rekreacji, warto odpowiednio się do niej przygotować. W tym artykule przedstawiamy niezbędny ekwipunek oraz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci spokojnie płynąć z prądem.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Podczas planowania spływu kajakowego, należy przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. Warto zainwestować w dobry kajak, który będzie stabilny i wygodny. Ponadto, niezwykle istotne jest posiadanie kamizelki asekuracyjnej oraz kasku – zwłaszcza jeśli planujemy płynąć po górskich rzekach o trudniejszym charakterze. Ważne jest również, aby zabrać na spływ kajakowy ze sobą apteczkę pierwszej pomocy, która powinna zawierać m.in. plastry, bandaż, gaziki, środki dezynfekujące oraz leki przeciwbólowe. Nie zapomnij także o latarkę, która może okazać się nieoceniona podczas noclegów na dziko lub w sytuacjach awaryjnych.

Praktyczne akcesoria ułatwiające podróż

Oprócz podstawowego wyposażenia, warto zastanowić się nad dodatkowymi akcesoriami, które mogą ułatwić życie podczas spływu kajakowego. Wodoodporne pojemniki na żywność i dokumenty to konieczność – dzięki nim unikniemy zamoczenia ważnych rzeczy. Przydatne będą również wodoodporne torby na ubrania oraz sprzęt elektroniczny, takie jak telefon czy aparat fotograficzny. Warto też zabrać ze sobą nawigację GPS lub mapę, aby nie zgubić się na trasie. Inwestycja w lekkie i szybkoschnące ubrania oraz obuwie również się opłaci – dzięki nim będziemy czuć się komfortowo nawet po całym dniu spędzonym na wodzie. Dodatkowo, nie zapomnij o środkach przeciwsłonecznych, takich jak krem z filtrem UV oraz okulary przeciwsłoneczne. Po całym dniu spędzonym na kajaku warto zadbać o swój komfort podczas odpoczynku. Warto zabrać ze sobą lekki namiot, karimatę oraz śpiwór, które zapewnią nam wygodne warunki do spania. Nie zapomnij także o kuchence turystycznej oraz naczyniach, które pozwolą na przygotowanie posiłków.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL