Gdzie warto wybrać się na kajaki?

Gdzie warto wybrać się na kajaki?

Gdzie warto wybrać się na kajaki?

25 marca 2024

Polska obfituje w malownicze szlaki kajakowe, które przyciągają zarówno początkujących, jak i zaawansowanych miłośników tej formy aktywnego wypoczynku. Wybór odpowiedniego miejsca na spływ może być jednak nie lada wyzwaniem.

Kaszuby – spływy kajakowe w krainie jezior i rzek

Spływy kajakowe Kaszuby to doskonała propozycja dla osób poszukujących nie tylko niezapomnianych widoków, ale także możliwości sprawdzenia swoich umiejętności na różnorodnych szlakach. Jednym z najbardziej popularnych jest spływ Wdą, która płynie przez malownicze tereny Borów Tucholskich. Rzeka ta cechuje się umiarkowanym przepływem oraz licznymi zakolami, co sprawia, że spływ jest zarówno przyjemny, jak i wymagający. Spływ kajakowy na Kaszubach rzeką Wdą, to doskonały pomysł dla miłośników dzikiej przyrody. Innym interesującym szlakiem jest spływ kajakowy rzeką Słupią, która przepływa przez Park Krajobrazowy Dolina Słupi. Ta kręta rzeka o szybkim nurcie oferuje nie lada wyzwanie dla bardziej zaawansowanych kajakarzy, a liczne bystrza i progowe jazy dodają emocji podczas spływu.

Mazury – raj dla miłośników kajaków

Jeśli nie spływy kajakowe na Kaszubach, to gdzie? Polska oferuje nam oczywiście znacznie więcej! Mazury to kolejny region, który warto odwiedzić, planując spływy kajakowe. To prawdziwy raj dla miłośników tej formy wypoczynku, oferujący niezliczone jeziora i rzeki oraz malownicze krajobrazy. Jednym z najbardziej znanych szlaków jest spływ Krutynią, który prowadzi przez Puszczę Piską oraz liczne jeziora i urokliwe miejscowości. Krutynia to rzeka o łagodnym nurcie, co sprawia, że spływ jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy. Warto również wybrać się na spływ rzeką Czarną Hańczą, która przepływa przez Wigierski Park Narodowy. Ten szlak zachwyca swoją dziką przyrodą oraz bogactwem ptactwa wodnego.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL