Kajaki Kaszuby

Kajaki Kaszuby

Kajaki Kaszuby

31 maja 2021

Kajaki Kaszuby – najlepsze rzeki na spływ

Kajaki Kaszuby są opcją idealną dla każdego, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Z tej atrakcji mogą skorzystać zarówno amatorzy, jak i doświadczone osoby, które już wiedzą, jak to wszystko wygląda. Jest kilka popularnych szlaków spływowych, które są chętnie wybierane przez kajakarzy. O jakich rzekach mowa?

Szlak 5 rzek

Nazwa wywodzi się z tego, że kajakarz wybierając tę trasę przepływa przez pięć rzek. Wyprawa rozpoczyna się w miejscowości Korne na rzece Borowa. Następnie płynie się Pilicą zwaną też Pieliską. Dalej czeka na kajakarzy Graniczna, Trzebocha i Wda. Czym wyróżnia się ta trasa? Jest niezwykle malownicza i pełna pięknych widoków. Ta trasa na kajaki na Kaszubach jest idealna dla osób początkujących oraz rodzin z dziećmi. Po drodze można obserwować bardzo dużo wodnego ptactwa, bobry, a na brzegu można zaobserwować sarny.

Warto również dodać, że spływ można zakończyć w praktycznie każdej chwili, w jednym z 10 punktów. Nie ma więc konieczności deklarowania, że przepłynie się 22 czy więcej kilometrów. Dla wielu osób jest to najdogodniejsza opcja.

Spływy Wdą

Jak kajaki Kaszuby to tylko rzeką Wdą. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza trasa kajakarska na Kaszubach. Przyciąga pięknymi, malowniczymi widokami, dzikim wodnym ptactwem, a w dodatku jest bardzo prosta, idealna dla rodzin z dziećmi. Zaznać można tu prawdziwego relaksu na świeżym powietrzu. Spływy kajakowe wda absolutnie nie są męczące. Trasa może obejmować 12 lub 18 km.

Rzeka Trzebocha

Początkiem trasy jest Jezioro Sudomie w miejscowości Rybaki, a następnie wpływa się do kolejnych dwóch jezior: Mielnicy i Żołnowa. Po ich pokonaniu dopływamy do miejscowości Grzybowski Młyn, w której kajaki trzeba przenieść przez teren stawów rybackich, aby przedostać się na odcinek Trzebochy. Następnie kontynuowany jest spływ kajakowy wda. Płynie się już wtedy w kierunku Kaszubskiego Morza i Wdzydz Kiszewskich.

Która trasa na kajaki Kaszuby jest dla Ciebie najatrakcyjniejsza? Wybór jest naprawdę bardzo duży. Na pewno warto mierzyć siły na zamiary, ponieważ długie spływy kajakowe Kaszuby są wymagające, szczególnie jak na pierwszy raz. Najlepiej wybrać taki, w trakcie którego można zrezygnować lub zakończyć spływ w połowie lub po określonym fragmencie. Da to poczucie bezpieczeństwa.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL