Kajaki na Kaszubach - gdzie?

Kajaki na Kaszubach – gdzie?

Kajaki na Kaszubach – gdzie?

25 marca 2022

Gdzie wybrać się na kajaki na Kaszubach?

Kaszuby są jednym z najpiękniejszych regionów w Polsce. Oferują wspaniałą kuchnię, ciekawe elementy kultury, niezwykły język kaszubski, a jedną z największych atrakcji są tu oczywiście spływy kajakowe. Do wyboru jest wiele fantastycznych tras zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy. Kajaki na Kaszubach zapraszają.

Gdzie na Kaszuby kajaki? Poznaj najciekawsze trasy!

Rzeka Wda

Bardzo dużą popularnością cieszy się spływ kajakowy Wda. Trasa rozpoczyna się w miejscowości Lipusz, a kończy się w miejscowości Wdzydze Kiszewskie. Jest chętnie wybierana ze względu na przepiękne krajobrazy i niewygórowany poziom trudności. Na tej trasie odnajdą się zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. spływ kajakowy Lipusz jest wręcz idealny dla rodzin z dziećmi.

Na trasie tego spływu można podziwiać Wdzydzki Park Krajobrazowy, a na samym końcu trasy znajduje się pierwsze w Polsce muzeum etnograficzne na świeżym powietrzu. Daje okazję do zapoznania się ze wspaniałą kulturą Kaszub.

Trasa ma 20 km, a jej przepłynięcie zajmuje 8 godzin.

Rzeka Wierzyca

Kajaki na Kaszubach są także atrakcyjne na rzece Wierzyca. Łączy ona dwie krainy geograficzne: Kaszuby i Kociewie. Trzeba jednak przygotować się na to, że spływ odbywa się na najbardziej krętej rzece w regionie. Dlatego też jest zarezerwowany dla osób doświadczonych, przygotowanych na wyzwania, jakie je czekają. Te kajaki na Kaszubach absorbują jednak sporo czasu, ponieważ do przepłynięcia jest 150 km, a taki dystans udaje się pokonać w kilka dni. Mimo trudności, jakie napotkać można po drodze, na pewno warto podjąć wyzwanie.

Zdecydowanie warto wybrać się na Kaszuby kajaki!

Niezależnie od tego, jaką trasę wybierzesz. Czy będą to spływy kajakowe Wda czy inna trasa, przeżyjesz niesamowitą przygodę, którą na pewno zapamiętasz na długo. Jest to fantastyczny sport dostarczający dreszczyku emocji, umożliwiający przebywanie w bliskim otoczeniu fauny oraz flory.

Pływanie kajakiem możesz rozpocząć w każdym momencie, samodzielnie, w grupie znajomych, wraz z rodziną. Jest to atrakcja dla każdego, kto nie boi się wody. Kaszuby spływy są znane w całej Polsce, dlatego możesz uzyskać przekonanie, że przygoda jest warta zainteresowania. Często są tu organizowane spływy kajakowe dla firm, jako najlepsza forma integracji.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL