Kajaki na Kaszubach - która rzeka?

Kajaki na Kaszubach – która rzeka?

Kajaki na Kaszubach – która rzeka?

22 lipca 2021

Kajaki na Kaszubach. Jakie rzeki warto brać pod uwagę?

Kaszuby są wymarzonym miejscem na organizację spływów kajakowych. Krótko pisząc kajaki na Kaszubach to bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Tras jest tutaj bardzo wiele, tak samo jak rzek, dlatego jest w czym wybierać. Możesz dopasować trasę do posiadanych umiejętności, nastroju oraz potrzeb.

Wybierając się na spływ, możesz zorganizować go samodzielnie lub z pomocą specjalistów, którzy zadbają o twoje bezpieczeństwo. Do tego wytyczą atrakcyjną trasę i spowodują, że przeżyjesz prawdziwą przygodę. To zdecydowanie dużo lepsza opcja, szczególnie, jeżeli jest to twój pierwszy spływ. Przewodnik dobierze sprzęt do twoich potrzeb, pokieruje twoimi działaniami, pokaże atrakcyjne miejsca na trasie spływu.

Każda z głównych rzek Kaszub, przez które biegną szlaki kajakowe, dostarcza kajakarzom innych wrażeń. Niektóre gwarantują spokój i relaks, inne zastrzyk prawdziwej adrenaliny. Zdecydowanie warto tutaj zorganizować spływy kajakowe dla firm.

Spływy kajakowe Wda

Jednym z bardziej malowniczych tras kajakowych na Kaszubach jest ta znajdująca się na rzece Wda. Charakteryzuje się licznymi zatokami oraz piaszczysto-kamiennym dnem. Szczególnie warto rozpoczynać spływy Wdą na Równinie Charzykowskiej, a dzięki temu można będzie przepłynąć przez imponujące Bory Tucholskie.

Ta propozycja jest jednak opcją, gdy kajaki Wda nie są już ci obce. Trasa jest zaawansowana, wymagająca ze względu na kapryśność tej rzeki. Na pewno debiutanci nie powinni się na ten spływ decydować, ponieważ może być dla nich zbyt trudny.

Idealny szlak kajakowy dla początkujących? Na rzece Brda!

Brda zagwarantuje idealny poziom trudności dla osób, które na kajaki Lipusz wybierają się po raz pierwszy. Wystarczy jedynie ominąć górny bieg trasy, a zdecydowanie poradzisz sobie z tym, co spotkasz na trasie spływu. Trzeba pokreślić, że zaproponowany szlak jest jednym z najlepiej zagospodarowanych w Polsce. Rzeka jest bardzo dobrze oznakowana, a przez to bardzo bezpieczna dla uczestników spływu.

Propozycji, z jakich możesz skorzystać, jeżeli chodzi o spływy kajakowe dla firm na Kaszubach jest naprawdę bardzo dużo. Trudno jest wymienić wszystkie, ale co najważniejsze, są one zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Coś dla siebie znajdzie zarówno kajakarz zaawansowany, jak i początkujący. Kajaki na Kaszubach są więc opcją dla każdego, kto tylko pragnie poczuć adrenalinę i zasmakować nieco sportów wodnych.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL