Kajaki na Kaszubach na wiosnę

Kajaki na Kaszubach na wiosnę

Kajaki na Kaszubach na wiosnę

13 marca 2023

Czy wiosna to dobry termin na kajaki na Kaszubach?

Wiosna to piękny czas, gdy natura budzi się do życia. Dni są coraz dłuższe, pogoda rozpieszcza pięknym słońcem. Jest to fantastyczny okres, aby wybrać się na kajaki na Kaszubach.

Koniec marca i początek kwietnia to wymarzone terminy dla kajakarzy, którzy cenią sobie spokój, cieszę i kontemplowanie przyrody rodzącej się do życia po śnie zimowym. Czytając ten artykuł przekonasz się, dlaczego wiosenne kajaki Wda to najlepsza propozycja.

Fantastyczna cisza i wiele wolnych terminów

Właściwy sezon kajakowy rozpoczyna się dopiero pod koniec wiosny. Nie wszyscy decydują się na kajaki na Kaszubach w okresie wiosennym. To dobry moment, aby ominąć tłumy i skorzystać z najbardziej obleganych tras, obecnie opustoszałych. Brak innych kajakarzy sprawia, że można kontemplować przyrodę, zobaczyć znacznie więcej zwierząt, które nie są płoszone przez nadmierne hałasy. Jest to także fantastyczny moment, aby bezpośrednio z kajaku wykonać zdjęcia przyrody.

Wiosenne kajaki wda dają wiele możliwości

Wczesną wiosną poziom rzek zwykle jest wysoki, z uwagi na topniejący śnieg. Można zapewnić sobie w tym czasie fantastyczną przygodę, płynąc wartkim nurtem. Trasa w tym okresie może być jeszcze bardziej zaskakująca niż w pozostałych okresach w roku. Wiosna jest więc idealnym momentem na wyprawę dla kajakarzy, którzy chcą przeżyć prawdziwą przygodę i zafundować sobie emocjonujący spływ Kaszuby.

Piękne widoki na brzegach

Pejzaże w trakcie wiosennego przebudzenia przyrody są odmienne od tych dostrzeganych latem czy jesienią. Drzewa często są jeszcze pozbawione liści lub jest ich naprawdę mało, można dostrzec zasłonięte zwykle domy, kościoły oraz inne budynki. Brak maskowania zielenią ma oczywiście swoich zwolenników, jak i przeciwników. Często można napotkać nieestetyczny widok śmieci, ale na szczęście zdarza się to coraz rzadziej.

Kajaki Wda wiosną – nowe trasy, nowe możliwości

Wysoki poziom rzek wiosną sprawia, że spływy kajakowe dla firm, jak i osób prywatnych w tym okresie organizowane są nie tylko na popularnych trasach, ale także na mniejszych rzekach. W wakacje są one praktycznie nie do przepłynięcia, natomiast wiosną można z nich skorzystać. Jest to fantastyczna wiadomość dla zapalonych kajakarzy, którzy chcą odkryć coś nowego, a typowe kajaki na Kaszubach już się im nieco znudziły.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL