Kajaki Wda - kiedy?

Kajaki Wda – kiedy?

Kajaki Wda – kiedy?

15 lipca 2021

Kajaki Wda – kiedy wybrać się na spływ?

Czy tylko latem można wybrać się na kajaki Wda? Nie! Najlepszą porą jest wiosna oraz już końcówka lata, gdy nie ma największych upałów. Żar lejący się z nieba na pewno nie sprzyja aż tak dużej aktywności fizycznej, jaką są spływy Wdą. Warto więc wybrać dogodne warunki pogodowe.

Spływy kajakowe podczas Majówki

Maj jest jednym z najlepszych miesięcy na pierwsze Wda spływy kajakowe. Jako organizator spływów właśnie tę porę polecamy dla początkujących, ale i zaawansowanych kajakarzy, którzy chcą odczuwać jak największą przyjemność z tej aktywności fizycznej. Słoneczna pogoda, temperatury utrzymujące się od 20 do 23 stopni są bardzo komfortowe. Jeżeli chcesz zaplanować w tym czasie aktywność fizyczną, kajaki Kaszuby są najlepszą opcją, na jaką możesz się zdecydować.

Pod koniec sierpnia na kajaki

Koniec sierpnia to również bardzo dobry czas na kajaki na Kaszubach. Nadal jest bardzo ciepło, nie ma już jednak aż tak wysokich temperatur jak w lipcu. Dzięki temu odczujesz bardzo duży komfort, zapewnisz sobie odpowiednie warunki do aktywności, a czas spędzony nad wodą będzie bardzo przyjemny.

Środek lata to dobry czas na kajaki?

Nie odradzamy wyprawy na kajaki także w lipcu. Trzeba jednak bardzo dokładnie prześledzić prognozy pogody, aby nie natknąć się podczas spływu na ulewny deszcz czy gwałtowną burzę. Zbyt wysokie temperatury powodują, że pogoda jest bardzo zmienna. Może zdarzyć się, że niespodziewanie napotkamy burzę na spływie, a to na pewno nie będzie należało do najprzyjemniejszych przeżyć.

Warto wybrać pogodny dzień z umiarkowaną temperaturą na spływy kajakowe dla firm, a na pewno nie narazisz się na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

Co zrobić, gdy zastanie nas deszcz podczas spływu kajakowego?

No cóż. Ciepły, letni deszczyk jeszcze nikomu nie zaszkodził, dlatego nie rezygnuj, gdy prognozy wskazują, że ma lekko padać. spływy kajakowe Wda odbywają się, gdy prognozy nie wskazują gwałtownych ulew oraz burz, dlatego drobne opady deszczu nie powinny być dla ciebie przeszkodą.

W okresie letnim, nawet jeżeli pada deszcz, temperatury są dość wysokie, dlatego nie będzie można narzekać na zimno. Trzeba mieć świadomość, że latem deszcz może popadać kilka minut, a za chwile może wyjść słońce. Dlatego też nie należy rezygnować z przyjemności, jaką są kajaki Wda, ponieważ pogoda nie jest idealna.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL