Kaszuby spływy kajakowe i rzeka Wda

Kaszuby spływy kajakowe i rzeka Wda

Kaszuby spływy kajakowe i rzeka Wda

17 sierpnia 2021

Kaszuby spływy kajakowe – na jakich rzekach?

Kaszuby są jednym z najpiękniejszych regionów Polski. Słyną ze wspaniałej kuchni, ciekawych zdobyczy kultury, a także niezwykłych jezior. Najciekawszą atrakcją regionu są Kaszuby spływy kajakowe. Do wyboru jest wiele ciekawych tras, które dostarczą niespożyte pokłady emocji i przygód. Dostępne są trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy.

Kaszuby zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, gdy chcesz, aby Twoje wakacje były aktywne. Znajdziesz tu sporo ciekawych tras umożliwiających wyjątkowe spływy kajakowe dla firm. Do wyboru jest wiele jezior oraz rzek zapewniających znakomite wodne aktywności. Spora część spływów organizowana jest w Parku Narodowym, co jest dodatkową gratką. Można podziwiać niesamowitą florę i faunę.

Które spływy Kaszuby są najlepsze?

Wybierając się w Kaszuby, masz do wyboru mnóstwo tras kajakowych. Trudno zdecydować się na tę właściwą. Jedną z polecanych jest zaczynająca się w miejscowości Lipusz. Dlaczego spływ kajakowy Lipusz cieszy się aż tak dużą popularnością? Ponieważ odbywa się na rzece Wda, najdłuższej w Borach Tucholskich. Jest to także najważniejszy szlak wodny Pomorza. Dawniej rzeka nazywana była Czarną Wodą, ze względu na swój czarnobrunatny kolor. Ma długość 198 km.

Jeżeli szukasz łatwe Kaszuby spływy kajakowe, to te odbywające się na rzece Wda takie właśnie są. Szybki nurt ułatwia wiosłowanie. Oferuje wiele malowniczych zatok, urwiste zalesione brzegi, a także przepiękne przełomy. Dla wielu spływy Wdą są także ogromną atrakcją, ze względu na ciekawe walory przyrodnicze.

Jeżeli planujesz kilkudniowy spływ, warto zaplanować go od miejscowości Lipusz do Tlenia. Trasa liczy 140 km, a jej przepłynięcie zajmuje od 7 do 10 dni. Są to idealne Kaszuby spływy kajakowe dla osób, które chcą przeżyć niesamowitą przygodę i zobaczyć, jak naprawdę wyglądają spływy kajakowe Wda.

Rozpocznij przygodę ze spływami kajakowymi

Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z kajakami, warto zapoczątkować ją na Kaszubach. Przeżyjesz tu wiele niesamowitych przygód, ze względu na dostępność tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Na początek wybieraj te łatwiejsze, aby się nie zniechęcić.

Najważniejsze jest to, że kajaki na Kaszubach są odpowiednią opcją zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL