Spływy kajakowe dla firm jesienią

Spływy kajakowe dla firm jesienią

Spływy kajakowe dla firm jesienią

26 października 2022

Kajaki jesienią

Krótsze dni, chłodniejsze poranki, babie lato, czyli jesień w pełni. Czy to dobry czas na spływy kajakowe dla firm? Czemu nie, gdy akurat jest polska złota jesień.
Spływy kajakowe dla firm w okresie jesiennym mają swój urok. Ruch na rzekach jest wtedy znacznie mniejszy, nie ma również ryzyka zbyt mocnego opalenia się bez zastosowania skutecznego zabezpieczenia. Planując tę atrakcję dla swoich pracowników, musisz jednak wziąć pod uwagę dodatkowe wytyczne co do stroju. Chyba nie chcesz, aby Twoja kadra wróciła z wyjazdu integracyjnego przeziębiona?

Spływy kajakowe dla firm jesienią – jaki strój zaplanować?

Przede wszystkim niezbędna jest odzież termoaktywna. Nawet, gdy zostanie zmoczona, bardzo szybko wyschnie. Jednocześnie bardzo dobrze trzyma ciepło w chłodniejsze, wietrzne dni, które w okresie jesiennym się oczywiście zdarzają. Na pewno osoby wybierające się w tym czasie na spływy kajakowe Kaszuby powinny wybrać spodnie, legginsy lub getry z syntetycznych materiałów.
Dla osób, które jeszcze lepiej chcą się przygotować do trudów spływu kajakowego jesienią, proponowana jest odzież neoprenowa. Takie rozwiązanie z dużą skutecznością zapewnia ochronę przed chłodem i zimną wodą. Nie jest to jednak wymóg konieczny. Wystarczy nałożyć ciepłe skarpety oraz odpowiednie obuwie.
Niezbędna jest również czapka lub opaska chroniąca uszy przed nieprzyjemnym wiatrem. Warto także pomyśleć o zabraniu komina lub chusty, albo alternatywnie założyć bluzę z golfem. Przyda się również oczywiście cieplejsza bluza lub kurtka.
Na brzegu zdecydowanie powinna czekać odzież na zmianę, która jest niezbędna, gdy ubrania zostaną zmoczone w trakcie kajakowego szaleństwa. Wywrotka na kajaku zdarza się. Choć latem jest bardzo przyjemna, jesienią może wiązać się z bardzo nieprzyjemnym kontaktem z lodowatą wodą.

Ładna jesienna pogoda

Jeżeli chcesz zrobić prawdziwą przyjemność pracownikom w trakcie wyjazdu integracyjnego, spływy Wdą zaplanuj wyłącznie w ładną pogodę. Takie dni zdarzają się bardzo często jesienią. Będzie to prawdziwa atrakcja, możliwość obserwowania wchodzącej w stan jesienny przyrody, a nie kara i ryzyko zachorowania. Profesjonalnie zorganizowane spływy kajakowe dla firm zapewnią moc atrakcji, zintegrują zespół i pozostawią pozytywne wspomnienia.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL