Spływy kajakowe Kaszuby, a ekologia

Spływy kajakowe Kaszuby, a ekologia

Spływy kajakowe Kaszuby, a ekologia

30 maja 2023

Ekologiczne spływy kajakowe Kaszuby

Spływy kajakowe zapewniają bezpośrednie obcowanie z przyrodą, można cieszyć się malowniczym krajobrazem, ciszą i spokojem. Na Kaszubach jest wiele fantastycznych odcinków rzek, niezwykle urokliwych, gdzie można podziwiać zwierzęta i ptaki. Uczestnicząc w tej formie aktywności, pamiętaj o zachowaniu niezbędnych aspektów ekologicznych.

Wystarczy kilka prostych działań, aby pozostawić przyrodę, z której korzystasz w momencie spływu kajakowego w nienaruszonym stanie. Poznaj nasze sposoby na ochronę środowiska naturalnego.

Zaplanuj spływy kajakowe Kaszuby poza szczytem sezonu

Dni wolne od pracy, takie jak Majówka oraz inne długie weekendy zachęcają turystów do korzystania z różnych form aktywności. To naturalne, ponieważ łatwiej wtedy o wolne. Jeżeli masz jednak elastyczny grafik pracy, zaplanuj kajaki Lipusz na czas, gdy jest mniejsza intensywność ruchu turystycznego. Środowisko naturalne jest wtedy mocno obciążone, po co jeszcze dokładać do tego Twoją obecność.

Zachęcamy do uczestniczenia w spływach w dni powszednie, łatwiej wtedy o dogodny termin, a w dodatku można ograniczyć przeciążenie zasobów naturalnych.

Wybierz ekologiczną formę dojazdu

Jeżeli to możliwe, na miejsce spływu dojedź transportem publicznym. Gdy chcesz lub musisz użyć samochodu, zorganizuj grupę tak, aby zapełnić wszystkie miejsca w samochodzie. spływy kajakowe Kaszuby są weselsze, gdy odbywają się w grupie przyjaciół. Zapewnisz sobie odpowiedni poziom rozrywki, a jednocześnie dojazd na miejsce wyjdzie taniej i będzie mniejszym obciążeniem dla przyrody. Same korzyści.

Korzystaj z butelek z filtrem lub zwrotnych

Nawadnianie w trakcie aktywności fizycznej, a z pewnością są nią spływy kajakowe Wda, wymaga spożywania dużej ilości wody. Zabierz butelkę ze specjalnym filtrem, który gwarantuje dostęp do odkażonej, czystej wody w dowolnym miejscu poza domem. Możesz także zabrać napoje w zwrotnych butelkach szklanych. Unikaj plastikowych jednorazówek, wyjątkiem są opakowania biodegradowalne.

To zaledwie kilka pomysłów, które pozwolą odbyć spływy kajakowe Kaszuby w ekologicznym wariancie. Zachęcamy do świadomego korzystania z dobrodziejstwa, jakim jest przyroda. Oby była dostępna jak najdłużej.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL