Wda spływy kajakowe - trochę informacji

Wda spływy kajakowe – trochę informacji

Wda spływy kajakowe – trochę informacji

22 maja 2023

Rzeka Wda – spływy kajakowe – podstawowe informacje

Wda jest jedną z najpopularniejszych rzecz w północnej Polsce. Organizowane są tu jedne z najlepszych spływów kajakowych. Oczywiście tras na niej nie mogło zabraknąć w naszej ofercie. Sprawdź naszą ofertę!

Wda spływy kajakowe zapewniają wysoki poziom aktywności fizycznej oraz rozrywkę w otoczeniu natury, doświadczyć można niesamowitych wrażeń. Kajaki spodobają się zarówno osobom doświadczonym, jak i dopiero rozpoczynającym przygodę z tym sportem. Jest to jedna z najlepszych form spędzania wolnego czasu w miesiącach wiosennych, wakacyjnych oraz na początku jesieni.

Kajaki na Kaszubach na rzece Wda – najważniejsze informacje

Rzeka Wda ma do zaoferowania stosunkowe łatwe odcinki, na których jest okazja do podziwiania piękna przyrody, jak i krajobrazów. Dobrze zorganizowane spływy na pewno zachęcą do regularnego uprawiania sportu, a my się w tym specjalizujemy.

Rzeka Wda ma 198 km długości i jest lewym dopływem Wisły. Swój bieg rozpoczyna na Równinie Charzykowskiej, na wysokości 160 m n.p.m. Ma charakter nizinno-leśny. Przepływa przez jeziora, wije się przez lasy, dlatego dla kajakarzy jest bardzo atrakcyjna.

30% obszarów, przez który przepływa rzeka Wda objętych jest różnymi formami ochrony przyrody. Do spływów kajakowych zachęca możliwość odwiedzania aż dwóch parków krajobrazowych: Wdzydzkiego i Wdeckiego. Trasa rzeki obejmuje także 5 rezerwatów przyrody m.in. Krzywe Koło pętli Wdy.

Wda spływy kajakowe – wybrane trasy

Proponujemy spływy kajakowe dla firm, jak i klientów indywidualnych na najatrakcyjniejszych odcinkach rzeki Wda. Spływy kajakowe na zaproponowanych trasach wyróżniają się walorami krajobrazowymi i różnym stopniem trudności. Innych wrażeń dostarczają spływy w górnym, środkowym oraz dolnym biegu rzeki, wiążą się z posiadaniem różnym umiejętności. Zawsze pytamy osoby zapisujące się na Wda spływy, jakimi umiejętnościami dysponują, w celu zaproponowania najlepszej trasy. W końcu ma to być przede wszystkim dobra zabawa.

Najpopularniejszym odcinkiem na jednodniowy spływ kajakowy jest zdecydowanie trasa Lipusz – Wdzydze Kiszewskie, mająca długość 22 km. Ze wszystkimi możliwościami, jakie oferujemy możesz zapoznać się w zakładce Wda.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL