Pilica-Granica-Trzebiocha

Spływ kajakowy Trzebiocha
– spływy kajakowe rzeką Pilicą

Spływy kajakowe są jedną z najciekawszych rozrywek na łonie natury. Pozwalają na spędzenie czasu z najbliższymi, aktywny wypoczynek oraz przeżycie niesamowitej przygody. Skierowane są do najszerszej grupy odbiorców, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dostarczą mnóstwo wyjątkowych wrażeń i radości wszystkim uczestnikom, pozostawiając przepiękne wspomnienia. Jesteśmy firmą specjalizującą się w profesjonalnej organizacji spływów kajakowych, obejmujących najbardziej urokliwe trasy w okolicy Trzebiochy.

Przygotowując ofertę, opieraliśmy się na cennym doświadczeniu oraz przez lata zdobywanej wiedzy, dzięki czemu zapewniamy najwyższy poziom jakości, komfortu i bezpieczeństwa. Jedną z naszych wyjątkowych propozycji jest spływ kajakowy Trzebiochą, obejmujący w programie atrakcyjny szlak rzeką Pilicą. Początek wyprawy rozpoczyna się w miejscowości Korne i przebiega przez malownicze tereny.

Spływ kajakowy Trzebiocha – dobra zabawa i niezapomniane przeżycia

Spływ kajakowy Trzebiocha należy do jednego z najłatwiejszych i wyjątkowych pod względem pokonywania trasy i urokliwych widoków, łączących w sobie rozległe łąki, lasy czy bagienka. W programie oferujemy wiele atrakcji, które pozwolą urozmaicić całą wyprawę wodną. Podczas spływu kajakowego Trzebiochą oferujemy możliwość zakupu świeżej, wędzonej ryby od prawdziwego hodowcy, przepłynięcie przez ciekawe, trudno dostępne mosty oraz zakończenie aktywności przy wieży widokowej ośrodka PTTK Wdzydze Kiszewskie. Wszystko to zapewni niesamowitą przygodę, która dostarczy niezapomnianych wrażeń!

Spływ 4 rzekami: Pilica-Graniczna-Trzebiocha-Wda

Poznaj Pilicę i Trzebiochę z perspektywy kajaka

Początek spływu kajakowego ma miejsce w miejscowości Korne. To trasa łatwa, odpowiednia także dla osób początkujących. Za mostem betonowym (drogowym) w Łubianie (ok. 2 km) Pilica wpływa do rzeki Graniczna, gdzie nurt jest nieco spokojniejszy oraz można podziwiać liczne żeremie i drzewa ścięte przez bobry.

Uczestnicy spływu najpierw wypływają na jezioro Sudomie i kierują się w lewo. Po prawej stronie pojawia się przesmyk, przez który należy przepłynąć przez do kolejnego jeziora Mielno. Następnie kajakarze kierują się w prawo i dopływają do mostu drogowego oraz jeziora Żółnowo. Po przepłynięciu ok. połowy niewielkiego jeziora należy skręcić w lewo, wypatrując odpływu rzeki Trzebiocha. Ten odcinek spływu jest niezwykle łatwy i bardzo atrakcyjny.

Na kolejnych etapach przepływa się przez miejscowość Grzybowo, a następnie dopływa się do zapory wodnej w Grzybowskim Młynie (przenioska 25 m). Znajduje się tam hodowla ryb, gdzie można kupić wędzoną lub świeżą rybę. To pierwsze miejsce odbioru uczestników spływu kajakowego oraz sprzętu.

Dalej można płynąć ok. 2 km rzeką Trzebiochą, która wpływa do Wdy. Uczestnicy spływu dopływają do miejscowości Loryniec – przy moście betonowym znajduje się nasz drugi punkt odbioru. Płynąc dalej, dociera się do miejscowości Czarlina (Bar u Jarosi). Można tutaj smacznie zjeść – jest to nasz trzeci punkt odbioru. Kontynuując trasę, dopływa się do jeziora. Wówczas należy skierować się na lewo do wieży widokowej. Znajduje się tam ośrodek PTTK Wdzydze Kiszewskie. To ostatni, czwarty punkt odbioru ludzi i sprzętu.

Wybór odpowiedniego miejsca, w którym zakończysz spływ, zależy od Twoich potrzeb, poziomu zmęczenia i dostępnego czasu. Informujemy o długości odcinków i dobieramy właściwą trasę jeszcze przed rozpoczęciem aktywności. Organizujemy również spływy Wdą i innymi rzekami w okolicy. Dobieramy właściwy szlak do możliwości i preferencji danej grupy.

W zgodzie z naturą – wybierz się na spływ kajakowy

Rzeki Pilica i Trzebiocha są bardzo atrakcyjne, dlatego uczestnicy spływów kajakowych bardzo chętnie wybierają te trasy. Podczas aktywności można podziwiać niesamowite krajobrazy. W rzekach znajdują się powalone pnie i gałęzie, które stanowią ciekawe przeszkody. Zdarza się, że aby je ominąć, trzeba na chwilę wysiąść z kajaka.

W trakcie spływu można obserwować nie tylko przepiękną florę, lecz także faunę. W zaroślach żyją ptaki, a na terenach leśnych niekiedy można zauważyć również inne zwierzęta. To doskonała szansa na odpoczynek na łonie natur, zwłaszcza dla osób, które na co dzień przebywają w miastach. W trakcie spływu można na chwile zatrzymać się na plażach lub przestać wiosłować i pozwolić, by kajak był niesiony przez nurt wody. Taka forma aktywności z powodzeniem trafi nawet w gusta osób, które na co dzień nie uprawiają sportu

Serdecznie zapraszamy!

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL