Słupia

Spływy kajakowe rzeką Słupia

Odcinek rzeki Słupia, który przepływa przez centrum Sulęczyna, jest bardzo uciążliwy i zmagają się z nim tylko najwytrwalsi kajakarze. Fragment tej trasy jest potocznie nazywany rynną Sulęczyńską. Nasz spływ kajakowy w tym rejonie rozpoczynamy na przystani kajakowej „KAJLANDIA”. Jest to odcinek średnio trudny, ale zaraz potem rzeka wpływa na leśne tereny i robi się pięknie. Jednak by nie było nużąco, pojawiają się leśne przeszkody.

Wybierz się na pełen atrakcji spływ rzeką Słupia

Spływy kajakowe Słupią odbywają się w malowniczej okolicy. Większa część trasy przebiega przez tereny zalesione, gdzie można obserwować ciekawą florę i faunę. Szlak ten za każdym razem może wyglądać nieco inaczej. Na trasie pojawiają się naturalne przeszkody, które wymagają od uczestników spływu współpracy.

W zależności od stanu wody czasem trzeba wyjść z kajaka i go pociągnąć. Szlak prowadzi przez Jezioro Żukowskie. Na prawym wysuniętym cyplu jest miejsce na biwak (przystanek). Wypływając z jeziora, po minięciu mostu drogowego, dopływa się rzeką do wsi Młynki. Zakończenie spływu kajakowego znajduje się w miejscowości Bylina przy zaporze wodnej.

Przed rozpoczęciem aktywności udostępniamy mapy, które pozwalają na zorientowanie się w terenie. Znajdują się na nich wszystkie ważne punkty orientacyjne. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której ominiesz miejsce odbioru kajaków. W razie wątpliwości można skontaktować się z nami jeszcze w trakcie trwania spływu.

Co proponujemy na spływie kajakowym?

W ramach spływu kajakowego rzeką Słupią każdy klient może liczyć na wygodny kajak, gwarantujący nie tylko bezpieczeństwo podczas wyprawy, ale także pełen komfort. Ponadto uczestnicy spływu na czas wycieczki są objęci ubezpieczeniem. Udostępniamy kapoki dla dzieci i dorosłych, dzięki czemu bezpiecznie mogą czuć się nawet te osoby, które nie potrafią pływać.

Osoby, które przyjeżdżają do nas samochodem, mogą bezpiecznie pozostawić swój pojazd na darmowym parkingu w naszym ośrodku. Odbieramy wszystkich uczestników spływu wraz z kajakami z miejsca zakończenia aktywności i przywozimy bezpośrednio do punktu startowego. W tej lokalizacji znajduje się też przestrzeń na rozpalenie ogniska i inne aktywności na świeżym powietrzu. Co więcej, wynajmujemy także domek, z którego chętnie korzystają m.in. osoby biorące udział w dwudniowych spływach Wdą. W jego wnętrzu znajduje się miejsce noclegowe dla 10 gości i kompletne wyposażenie, włącznie z kuchnią.

Poznaj z nami uroki rzeki Słupi i okolic!

Dostępne trasy na rzece Słupia

Spływy kajakowe Słupią odbywają się na jednym, dłuższym odcinku. To dobry wybór dla osób, które planują spędzić dużą część dnia podczas aktywności na świeżym powietrzu.
Spływ: na odcinku Sulęczyno-Bylina – ok. 14 km. czas spływu ok. 6 godz.

Trudność: średnio trudny, liczne przeszkody, powalone drzewa

Rozpoczęcie spływu: Sulęczyno

W razie pytań na temat szlaku zachęcamy do kontaktu. Sprawdzimy, czy w danym terminie możemy udostępnić konkretną liczbę kajaków, a także wyliczymy cenę takiej usługi.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL