Spływy

Spływy kajakowe
na Kaszubach

Wakacje to czas urlopów, wypoczynku, chwil tylko dla bliskich. Piękna pogoda i długie dni sprzyjają temu, aby spędzać je aktywnie na świeżym powietrzu.

Jeśli kochasz letnie chwile na łonie natury, to spływy kajakowe na Kaszubach będą idealną opcją dla Ciebie i bliskich. W malowniczym otoczeniu można pozwolić sobie na zdrowy wypoczynek, a przy tym zadbać o aktywność. Spływy kajakowe nad rzeką Wda to doskonała opcja dla tych, którzy oprócz zdrowego wypoczynku są ciekawi świata i głodni urokliwych zakątków naszego kraju. Ze swojej strony zapewniamy miłą obsługę oraz doskonałą atmosferę. Jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Kaszuby to bowiem nie tylko kajaki, ale i mnóstwo atrakcji związanych chociażby z urokliwym położeniem terenu i otoczeniem malowniczych krajobrazów. Z pewnością chętnie do nas wrócisz. Pobyt na Kaszubach to idealna opcja nawet na weekendowy wypad. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! 

Spływy kajakowe

Na kajaki? Tylko na Kaszuby!

Po spływie kajakowym można wypocząć na naszym polu namiotowym. Kojące otoczenie natury pozwoli ukoić zmysły i spędzić niezapomniane chwile. Miejscowość Lipusz, w której zlokalizowane jest pole namiotowe, idealnie sprawdza się jako punkt zdrowego, aktywnego wypoczynku. Przystań kajakowa w formie pola biwakowego położona jest przy lesie nad rzeką Wda. Jest to trasa najciekawszych spływów kajakowych na Kaszubach. Camping wyposażony jest w niezbędną infrastrukturę, w tym wiatę biesiadną i huśtawkę. Dostępny jest także parking. Letnie wieczory można wykorzystać np. na wspólne biesiadowanie przy ognisku. Wszechobecna zieleń umożliwia długie, letnie spacery oraz rodzinne zbieranie cudów natury. Pole biwakowe to doskonałe miejsce, aby miło spędzić czas i odpocząć np. po intensywnych spływach kajakowych. Nasze pole namiotowe z campingiem jest doskonale zlokalizowane. W odległości 1,5 kilometra znajduje się poczta i bank, a najbliższy sklep jest w odległości 500 m.

Spływy kajakowe i wypoczynek – Kaszuby

Spływy kajakowe to doskonała atrakcja, ale i mnóstwo wrażeń, po których potrzebny jest idealny wypoczynek. Z tego względu w ofercie mamy m.in. domek letniskowy. Podobnie jak camping znajduje się przy lesie i rzece Wda. Letniskowy domek posiada wyjście na zadaszony taras. Dwupokojowy, z sześcioma miejscami sypialnymi (1 pokój z 1 łóżkiem 2-osobowym, 1 pokój z dwoma łóżkami pojedynczymi z możliwością rozłożenia kanapy dla dwóch osób). Salon wyposażony jest m.in. w kominek oraz aneks kuchenny. W domku znajduje się także funkcjonalna łazienka z umywalką i prysznicem. Oprócz tego na wyposażeniu domku znajdują się: czajnik elektryczny, komplet sztućców (na sześć osób), patelnia, kuchenka gazowa, lodówka, telewizor, stolik i krzesło na taras czy huśtawka. Dla naszych klientów parking jest bezpłatny. Ponadto przy kompleksie działa również wypożyczalnia rowerów. Zachęcamy do nawiązania kontaktu, także w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości. Z przyjemnością odpowiemy i dostosujemy ofertę względem Twoich potrzeb.

Spływy kajakowe dostosowane do Twoich potrzeb

Z naszego ośrodka można zrealizować spływ kilkoma alternatywnymi szlakami. To zarówno dłuższe, jak i krótsze trasy. Dobieramy odpowiedni kierunek i miejsce odbioru do preferencji klientów – do wyboru są spływy trwające około 2-3 godziny, a także zdecydowanie dłuższe. W przypadku rodzin z dziećmi zalecamy krótsze trasy. Grupy znajomych i osoby wprawione w wiosłowaniu chętnie stawiają na zdecydowanie dłuższą aktywność, która trwa nawet cały dzień. Wskazujemy miejsce odbioru kajaków na mapach – najczęściej punkty te są zlokalizowane blisko charakterystycznych mostów czy ośrodków, dzięki czemu ich przeoczenie jest dość trudne. Po dotarciu na miejsce wystarczy skontaktować się z nami – przyjedziemy dużym samochodem ze specjalną przyczepą, dzięki czemu będziemy w stanie zabrać wszystkie kajaki wraz z uczestnikami spływu.

Spływy kajakowe dla osób prywatnych i grup zorganizowanych

Spływy kajakowe to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu z rodziną. W trakcie wiosłowania można rozmawiać oraz podziwiać piękne, naturalne widoki. Na trasie znajdują się również punkty, w których można zatrzymać się na chwilę i odpocząć. Taka aktywność to świetny wybór zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy woda jest stosunkowo ciepła i świeci słońce.
Z naszych spływów kajakowych na Kaszubach chętnie korzystają rodziny, grupy znajomych, pary, a także pracownicy firm. To nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu w gronie bliskich osób, lecz także szansa na integrację pomiędzy ludźmi zatrudnionymi w jednej firmie. Odpowiednie kontakty między pracownikami wpływają bezpośrednio na atmosferę w miejscu pracy, a także efektywność. Realizujemy spływy kajakowe dla zorganizowanych grup w ramach integracji pracowniczej. Wówczas udostępniamy większą liczbę kajaków – należy zarezerwować je odpowiednio wcześnie.

Dlaczego warto wciąć udział w naszych spływach kajakowych?

Nasze spływy kajakowe są chętnie wybierane m.in. przez mieszkańców dużych miast. To sposób na odetchnięcie od miejskiego zgiełku i podziwianie pięknej natury. Przy rzekach, którymi poruszają się uczestnicy naszych spływów, znajdują się piękne lasy i rezerwaty. W wodzie zauważyć można powalone pnie i gałęzie, a także faunę – najczęściej kaczki. W większości punktów jest dość płytko, dlatego aktywność nie stanowi zagrożenia także dla osób, które nie potrafią pływać. Co więcej, wyposażamy wszystkich uczestników spływów na Kaszubach w kapoki.

Nasze spływy kajakowe Wdą i innymi rzekami to sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Wiosłowanie jest wymagającym zajęciem, zwłaszcza dla osób, które na co dzień nie uprawiają sportu. Taka aktywność ma jednak miejsce na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury. Dzięki temu jest znacznie przyjemniejsza niż np. treningi na siłowni. W trakcie wiosłowania można podziwiać piękne widoki, a w każdej chwili istnieje opcja zatrzymania się – nurt będzie delikatnie niósł kajak dalej.

Zachęcamy do rezerwacji naszych kajaków na Kaszubach! Zorganizujemy dla Ciebie wymarzony spływ okolicznymi rzekami.

------------ULR SPRAWDZCZY Z SSL